سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چمن مصنوعی پاپیروس

چمن مصنوعی مدل پاپیروس

سرانجام و پس از تلاش‌های فراوان اولین محصول کمپانی دنیای چمن با نام پاپیروس از خط تولید خارج و به بازار کشور عرضه شد. در ادامه به نقد و بررسی چمن مصنوعی مدل پاپیروس می‌پردازیم. تکنولوژی ساخت الیاف چمن مصنوعی بسیار پیچیده است. به گونه‌ای که الیاف تولید شده باید نرمی، لطافت، دوام، ظرافت، استانداردهای بهداشتی، مقاومت در برابر اشعه‌ی UV و تغییر رنگ و بسیاری ویژگی‌های دیگر را به صورت یکجا داشته باشد. بنابراین اگر انتظار الیاف بدون نقص را از کمپانی تازه وارد داشته باشیم شاید منصفانه عمل نکرده‌ایم. الیاف پاپیروس به صورت I شکل با آوند مرکزی می‌باشد. همچنین الیاف به صورت دو رنگ ترکیبی (بای کالر) در کنار هم بافته شده تا ظاهر طبیعی‌تری به پاپیروس ببخشد.

زمانی که پاپیروس را لمس می‌کنیم حس پلاستیکی بودن بیشتری به نسبت رقیب اصلی آن یعنی چمن مصنوعی مدل صدف به ما دست می‌دهد (الیاف صدف ساخت کمپانی معتبر تیولون هلند می‌باشد). اما از نظر تراکم الیاف نمره‌ی بسیار بالاتری را در مقایسه با رقبا به دست می‌آورد. چمن مصنوعی مدل پاپیروس در هر کوک (گره) از 10 نخ استفاده می‌کند. که این رقم در سایه محصولات هم رده عدد 6 می‌باشد.

نکته

نکته‌ی دیگری که در مورد چمن مصنوعی پاپیروس به چشم می‌آید مشکل کاتینگ (برش) الیاف است. به گونه‌ای که الیاف این چمن مصنوعی در اثر برش انجام شده دچار له شدگی هستند و به همین دلیل در زمان لمس الیاف حس زبری بیشتری احساس می‌شود. کارخانه دنیای چمن به خوبی توانسته در طول یک سال گذشته کیفیت محصول را بالا برده و نواقص روزهای ابتدایی را برطرف کند. بکینگ (لایه‌ی زیرین) پاپیروس در ابتدا سنگین، شکننده و غیر منعطف بود. تمامی ایرادات برطرف شده و امروز چمن مصنوعی مدل پاپیروس در بخش بکینگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

سخن پایانی

نتایج بررسی‌های کارشناسان چمن­زار از پروژه‌های اجرا شده نشان می‌دهد پاپیروس مقاومت مناسبی در برابر تردد و حفظ ظاهر اولیه داشته است و لایه‌ی بکینگ نیز نقش خود را در حفظ ساختار چمن مصنوعی به خوبی ایفا کرده است. کارخانه دنیای چمن با تولید الیاف دست به کار بزرگی زده و به اعتقاد ما از این امتحان سربلند بیرون آمده است. هرچند ایراداتی به چمن مصنوعی مدل پاپیروس وارد است اما به عنوان یک محصول تماماً ایرانی که مدت زیادی از عرضه‌ی آن نمی‌گذرد نمره‌ی قبولی گرفته و توانسته به سرعت نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کند. بنابراین آینده بسیار درخشانی در انتظار پاپیروس خواهد بود.