سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چمن مصنوعی در محیط های سربسته

نشاط بهاری، همنشین اتاق شما می شود

تاثیر چمن مصنوعی در محیط های سربسته ، نظیر خانه، محل کار و مکان‌هایی همچون نمایشگاه‌های تجاری، به چند دلیل می‌تواند مفید و موثر باشد. چمنزار در این مطلب قصد دارد با مخاطبان خود در مورد زوایای مختلف این موضوع سخن بگوید.

واقعیت آن است که چمن مصنوعی می‌تواند به عنوان گزینه مناسب برای مکان‌های متنوع انتخاب شود؛ خواه آن مکان دارای سقف باشد و اصطلاحا سربسته باشد یا اینکه بدون سقف و دارای محیطی باز باشد. شاید در نگاه نخست، چمنزار بودن یا نامیده شدن به نام چمن مصنوعی، این حس را به شما القا کند که حتما باید همچون چمن طبیعی در فضای باز مورد استفاده قرار گیرد. اما حقیقت آن است که وقتی چمن مصنوعی، به آبیاری، کود و نور خورشید نیاز ندارد، چرا نباید از آن در فضاهای داخلی استفاده کنیم؟ در واقع، شرایط سهل و آسان نگهداری چمن مصنوعی و بی‌نیازی آن از عواملی نظیر خاک، آب و کود، قابلیت‌های منحصر به فردی برایش ایجاد می کند.

 

قابلیت نصب بر روی بسیاری از سطوح

یکی از دلایلی که استفاده از چمن مصنوعی در محیط های سربسته را تسهیل می‌کند، امکان نصب آن بر روی انواع کفپوش است. سنگ، سرامیک، پارکت، یا برخی دیگر از انواع کفپوش، که در محیط های سربسته مورد استفاده قرار گرفته است، می تواند زیرساخت مناسبی برای چمن مصنوعی به شمار آید. اینکه این نوع از چمن، برخلاف همنوع طبیعی خود، نیازمند زیرساخت خاک و مهیا ساختن محیط کشت و داشت نیست، در حقیقت دلیلی است که نشان می‌دهد چمن مصنوعی، در همان محیط و بر روی همان پوشش کفی که درون خانه یا محل کار از آن برخورداریم، قابل نصب و بهره برداری است. این یکی دیگر از دلایلی است که استفاده از چمن مصنوعی در محیط های سربسته را توجیه پذیر می‌کند.

اگر شما فرد خلاق و با ذوقی هستید قطعا می‌توانید از چمن مصنوعی در فضاهای داخلی استفاده کنید. قابلیت این محصول به گونه‌ای است که بر روی بسیاری از مواد و کفپوشها قابل نصب است. چمن مصنوعی حتی به عنوان تکه‌ای همانند فرش و موکت بر روی سرامیک، چوب و دیگر کفپوشهای فضاهای داخلی قابل اجراست

چمن مصنوعی در محیط های سربسته ، کمک به افزایش نشاط

تاثیرات روانی مناسب و سازنده چمن مصنوعی نیز، موضوع بسیار مهمی است. فرهنگ و عادات زندگی شهری، این را به ما دیکته کرده است که بخش عمده ای از اوقات شبانه روزمان را در محیط‌های سربسته، سپری کنیم. این عادت، پیامدهای بسیاری برایمان به دنبال دارد که یکی از مهم‌ترین آنها، افسرده شدن و از دست دادن روحیه نشاط و سرزندگی است. استفاده از چمن مصنوعی در محیط‌ های سربسته، نظیر خانه و محل کار، به دلیل تغییری که در رنگ و بازتاب‌های نور دارد و نیز به دلیل تداعی چمن و سبزه طبیعی، تاثیرات مثبت روانی به دنبال دارد.

 

برای مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعی در محیط های سربستهدر سایت چمنزار مراجعه کنید.